Simple,Life,Style,Relaxation,With,Asian,Working,Business,Woman,Healthy

Vo svete kotlov na biomasu je toho veľa, čo by ste mali ako ich budúci majiteľ zvážiť. Jednou z opakovaných tém je otázka údržby kotla. Koľko času budete musieť venovať čisteniu kotla na biomasu? Bude sa ľahko udržiavať? Výrobcovia kotlov v prvom rade dbajú na to, aby konštrukcia kotla zabezpečila čo najefektívnejšiu premenu paliva na energiu. Ďalšou úlohou je vyriešiť, aby pri kotli nemusela byť stále prítomná obsluha. Pri kotloch HERZ sa to určite podarilo.

Ak ste vlastníkom kotla HERZ, nemusíte byť “kotolník”!

Vďaka zabudovaným technológiám budete “len” užívateľ. Vaším pomocníkom a zároveň “kotolníkom” sa stáva riadiaci systém kotla. Jeho prvoradou úlohou je riadiť spaľovací proces. Na základe algoritmov vie, kedy sa má sám naštartovať, zapáliť palivo a kedy ho má priložiť. Keď už je zabezpečený dostatok tepla, vie, že má nechať palivo dohorieť a vypnúť sa.

Čo je teda úlohou užívateľa ? Zabezpečiť dostatočné množstvo paliva. Ak hľadáte odpoveď na otázku, ako môže riadiaci systém pomôcť s údržbou kotla, tak vedzte, že je tu niekoľko užitočných funkcií. Napríklad pri kotloch FIREMATIC riadiaci systém aktivuje v pravidelných intervaloch vyhrabanie popola zospodu spaľovacieho roštu, a dokonca aj z výmenníka tepla. Popol sa dostáva do zásobníka popola, ktorý je súčasťou výbavy kotla.
Ako vám to pomôže ? Je to jednoduché. Zásobníky popola nemusíte každý deň kontrolovať, dokonca niekoľko dní ich nemusíte vôbec vysýpať. Interval ich vyprázdňovania je potrebné odsledovať u každého individuálne, lebo je závislý od veľkosti kotla, od prevádzky kotla a od množstva spáleného paliva.

Beautiful,Girl,Is,Seting,Up,A,Boiler

Tip pre Vás:

Popol zo spaľovania čistej drevnej hmoty (drevné pelety) môže slúžiť ako biologické hnojivo do záhonov, alebo sa dá primiešať do kompostéra. Popol z dreva obsahuje živiny, ktoré môžu byť prospešné pre vaše rastliny: vápnik, draslík, horčík, fosfor a síru. Taktiež v ňom nájdeme malé množstvo železa, mangánu, hliníka, zinku, bóru a ďalších prvkov, ktoré všetky rastliny potrebujú v malých dávkach k svojmu rastu.

HERZ_Video_Still_9

Veľmi užitočná je aj funkcia automatického čistenia výmenníka tepla. Kotol si výmenník čistí sám v pravidelných intervaloch. To zabezpečí efektívne odovzdávanie vyrobeného tepla a šetrí vám náklady. Riadiaci systém monitoruje niekoľko dôležitých parametrov, ktoré sú potrebné pre automatický chod a stráží bezpečnosť prevádzky.

Pre zaujímavosť riadiaci softvér HERZ na displeji zobrazuje užívateľovi aj informačné stavy a prípadne chyby. Užívateľ tak nemusí byť špecialista na konštrukciu kotla, stačí len porozumieť stavom, ktoré mu komunikuje kotol, čo zvládne naozaj každý.

Hlásenie stavov si môžete nastaviť vo forme odosielania e-mailov, a tak nemusíte chodiť kontrolovať displej priamo v kotli. 

Samozrejme, je aj niekoľko vecí, ktoré ani špičkový kotol nedokáže úplne sám

Určite nemusíme vysvetľovať, že riadiaci systém nie je všeliek. Je potrebné, aby užívateľ osobne urobil v určitých intervaloch kontrolu a v prípade potreby aj dočistil časti, ktoré nevie vyriešiť automatika sama. Doporučených je niekoľko úkonov, niektoré v týždňových, niektoré v mesačných, polročných, či dokonca len ročných intervaloch.

Týždenná kontrola je vizuálna. Mesačná kontrola je zameraná hlavne na základnú čistotu, prípadne kontrolu niektorých funkcií. Polročné úkony sú odbornejšie. Kontrolujú sa vybrané vnútorné časti kotla. Všetko potrebné sa užívateľ dozvie počas zaškolenia pri spúšťaní kotla do prevádzky. Ročnú kontrolu odporúčame nechať na autorizovaný servis.

Kotly na biomasu HERZ s bezproblémovou údržbou

Spoločnosť HERZ ponúka celý rad kotlov na biomasu, ktorých údržba je jednoduchá a používanie ešte jednoduchšie. V nasledujúcich riadkoch uvádzame dvoch favoritov, ktorých si naši zákazníci obľúbili:

  • Kotol HERZ Firematic je ideálnou voľbou pre prevádzky, ktoré chcú spoľahlivý kotol na biomasu, ktorý sa ľahko používa a udržiava. Je vybavený automatickými funkciami a diaľkovým ovládaním. Vďaka tomu môžete ovládať a nastavovať funkcie kotla pomocou webovej aplikácie aj zo smartfónu alebo tabletu.
  • Ak hľadáte plne automatický kotol na pelety, ktorý vám okrem jednoduchej údržby ponúkne aj najvyššie úspory paliva, pozrite sa na kotol HERZ Pelletstar Condensation. Patrí do jednej z najvyšších energetických tried A++. Svoje využitie nájde hlavne v prevádzkach s nízkoteplotným vykurovacím systémom.
Kontakt

Nechajte nám správu