vykurovanie-domov

Plánujete výstavbu novej prevádzky a riešite spôsob jej vykurovania? Alebo ste prišli na to, že vykurovanie starým kotol vo vašom penzióne či firemnom objekte je neekonomické a chceli by ste ho nahradiť novým? Je potrebné zvážiť viacero faktorov. Pokiaľ v tomto smere nemáte dostatok skúseností, vybrať ideálne riešenie pre vaše potreby nemusí byť úplne jednoduché. A práve preto sa oplatí spoľahnúť na profesionálov.

kotly-na-biomasu

Návrh optimálnej technológie

Pri kúpe kotla si na trhu môžete vybrať spomedzi rôznych modelov, ktoré vyrábajú teplo s využitím elektriny, plynu alebo biomasy. Práve posledná možnosť patrí dnes k najvýhodnejším riešeniam, ak berieme do úvahy pomer medzi vstupnou investíciou a prevádzkovými nákladmi. A to je naša parketa.

Aký kotol na biomasu si vybrať?

V ponuke HERZ nájdete kotly na spaľovanie kusového dreva, peliet alebo drevnej štiepky. Pri výbere toho najvhodnejšieho riešenia do vašej prevádzky treba zvážiť viacero individuálnych faktorov – okrem výkonu napríklad aj dostupnosť biomasy v regióne a možnosť jej skladovania vo vašich priestoroch.

Máme za sebou viac ako 20 rokov skúseností. Poradíme vám, ktorý typ kotla bude najvhodnejší.

Zapamätajte si:

Ak sa rozhodnete pre kotol na štiepku, počítať treba s častejším dopĺňaním skladu. V prípade kotla na pelety si môžete spraviť zásoby na dlhšiu dobu, ale náklady na palivo budú o čosi vyššie ako u štiepky.

Vhodné miesto na inštaláciu

Pre kotol a sklad paliva je potrebné vo vašom objekte nájsť vhodný priestor. Zvážime možnosti a navrhneme nielen umiestnenie samotného zdroja tepla, ale aj kde a akým spôsobom vytvoriť sklad a ako riešiť dopravu paliva do kotla.

Praktický tip:

Ak vo vašom objekte nemáte vyčlenený priestor na kotolňu či sklad paliva, alebo sa sklad paliva nenachádza bezprostredne vedľa kotolne, neznamená to, že pre vás tento spôsob vykurovania neprichádza do úvahy. Pre nás sú to len východiskové podmienky, ktoré berieme do úvahy pri návrhu technológie.

Šéfmontáž kotla

Po návrhu technológie, dispozície skladu a detailov dopravy paliva, prichádza rad na samotnú inštaláciu.
V každom regióne vám vieme odporučiť spoľahlivú firmu, ktorá vám montáž kotla zabezpečí. My sa postaráme o „šéfmontáž“ . To je garancia, že kotol bude nainštalovaný správne a v súlade s predpismi výrobcu.

Zabezpečenie údržby

Drobná pravidelná údržba kotla nemusí byť vykonávaná odbornou firmou. Zvládnete to sami! Zaškolíme vás. Existujú však určité servisné úkony, ktoré je potrebné zveriť do rúk profesionála. O tie sa kompletne a rýchlo postaráme my.

Prečo práve my?

Ponúkame vám kvalitný produkt, s dlhou životnosťou, úsporný, efektívny a spoľahlivý. A k tomu skúsenosti zo 450 jedinečných realizácií po celom Slovensku. Vďaka tomu vám vieme poradiť optimálny spôsob riešenia zdroja pre vykurovanie a ohrev teplej vody bez ohľadu na to, či sú vaše podmienky ideálne, alebo si vyžadujú individuálny prístup.

V prípade záujmu o naše služby nás neváhajte kontaktovať!

retazovy-dopravnik (1)
Kontakt

Nechajte nám správu